Merak Ettikleriniz

Villa tatilinin en önemli özelliği kısıtlamanın olmadığı, en özgür tatil şekli olmasıdır. Otellerdeki gibi herhangi bir kısıtlama olmaksızın, yemek ya da diğer aktivitelerin saatlerine uymadan, sıra beklemeden, istediğiniz şekil ve zamanda istediğinizi yapmak ya da istediğiniz yemeği yapıp, istediğiniz saatte yiyebilme özgürlüğüne sahip olmanızı sağlar. En önemlisi ise Aileniz ya da  arkadaş grubunuzla başbaşa tatil yapabilme lüksü sunar. Villalarımızın hepsinde mobilya, beyaz eşya ve mutfak araç gereçleri tamdır. Genellikle tüm odalar klimalıdır. Bizim için önemli olan misafirlerimizin en az eşya ile evlerimize gelebilmelerini sağlamaktır. Bunun için; 2 yatak odalıdan 7 yatak odalıya kadar her sayıda misafiri ağırlayabilecek, özel havuzlu müstakil villalar ve ortak havuz paylaşan evler de konaklayan ailelerin her türlü gereksinimini sağlayacak tüm eşyalar fazlasıyla bulunmaktadır.

Uygun Villa kiralama ile bu tatil size otel ve tatil köylerinden daha ucuza mal olacaktır. Özellikle kişi sayısı arttıkça kişi başına düşen masraf da azalır. Bu nedenle aileler ve kalabalık arkadaş gruplarının da son yıllarda sıkça villa kiraladıklarını gözlemlemekteyiz. Villa kiralamak isteyenler maliyetlerin otellere göre çok daha uygun olduğunu görebilirler. Villanızı istediğiniz özelliklerde tercih edebilir, aramaları buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Hem bu kadar çok avantaja sahip olup, hem de daha ekonomik fiyat sunması Villa kiralama yöntemini popülerleştirmiştir.

Önceliğiniz nedir?

Villa kiralarken önceliğiniz ve kriterlerinizi belirlemelisiniz. Sizin tatil anlayışınız nedir, nasıl bir tatilden hoşlanırsınız. Konfor ve rahatlık faktörünüz nedir?

Kriterlerinizi belirledikten sonra kişi sayısına göre villa seçimi yapabilirsiniz. Belirlediğiniz tatil planına göre, dilediğiniz şehir ve bölgede sunulan kiralık villa seçeneklerine bakarak, size hitap eden seçeneği değerlendirilebilir, keyif, konfor ve eğlenceli tatillerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapının teknik özellikleri, manzara, deniz ve doğal güzellikleri, seçim yapmanıza kolaylık sağlayacaktır. Villa kiralamada en çok dikkat edilmesi gereken konular; öncelikle villa size uygunmu, kişi sayınıza yeterli mi, ulaşım için araç gerekli mi, bölge olarak sizi tatmin edecek bir bölgede mi bu konularda bilgi alırsanız, Villaya ulaştığınızda herhangi bir sürpriz veya beklenmedik bir durumla karşılaşmazsınız.

Rezervasyon yaptırmak istediğiniz Villalardan veya kiralık apartlardan birini kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak Ön Rezervasyon işleminiz yapılmış olur. Bu süreçte Villamnet tarafın dan son kez tarih müsaitlik teyidi yapılıp, opsiyonumuzu misafirlerimize tanımlamış oluruz. Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren en geç; yakın tarihlerdeki rezervasyonlar için 1 iş günü, uzak tarihlerdeki rezervasyonlar 3 iş günü içerisin de toplam ödenecek ücretin en fazla % 35 ini ön ödeme olarak Banka havalesi, EFT., yolu ile şirket hesabına veya ev sahibi hesabına yatırılır. Geriye kalan ücret villa teslimin de sözleşme yapıldıktan ve villa kontrolleri yapılıp, villa teslimin de peşin olarak alınır. Ön ödeme( Kapora) teslim alındığın da en geç 24 saat içerisin de tarafınıza yazılı olarak(e-mail) Rezervasyon onayı gönderilmektedir. Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret,alınan kapora,kalan tutar, hangi tarihler de villanın adınıza rezerve edildiği, rezervasyon yaptırmak istediğiniz yerin açık adresi, kişi sayınız gibi ve Villa kiralama ile ilgili bilgilendirmeler belirtilmektedir. Ön ödeme yaptığınız kiraladığınız yerin takviminden satışa kapatıldığını kontrol edebilirsiniz. Villa kiralama da kararsız kaldı iseniz, yardım, destek, görüş, öneri, tavsiye veya sorularınız olursa çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

Her evin ayrı bir kapasitesi vardır ve bu sayı evimizde konaklayabilecek maksimum kişi sayısını belirtmektedir. Yatak odalarındaki yataklar haricin de salonda veya yine yatak odasın da çekyat, açılır-kapanır kanepe gibi herhangi bir yatma imkanı mevcut ise bu kapasite de kişi sayısına eklenmiştir. Bu konuda ev sahiplerimiz de çok hassas olup kapasite aşımına izin verilmemektedir. Kişi sayısına 3 yaşından büyük çocuklar dahil edilmektedir. Ayrıca kısa süreli misafirlerinizi konaklama yaptırmadan tabi ki misafir edebilirsiniz. Eğer bize bilgi vermeden konaklama yaptırmanız ve kapasite üstünde misafir konaklatmanız halinde maalesef sözleşmeniz iptal olacaktır.

Her villamızın içerisin de farklı farklı donanımlar mevcuttur. Bunun için lütfen web sayfamızda her bir ev için yer alan donanım kısmını inceleyiniz. Bu donanımlar tamamen ev sahiplerinin insiyatifinde olmakla beraber her evimizin mutfağında misafir sayısıyla orantılı olarak çatal, bıçak vb. bulunmaktadır.

Programımızdaki evler her müşteri girişinden önce ev sahibi veya temsilcimiz tarafından kontrol edilmektedir. Ancak yazlık yerlerde yer alan ve bu evlerimizde teknik vb. sebeplerden dolayı arızalar çıkabilmektedir. Böyle durumlarda ev sahibi veya temsilcimiz 24 saat içerisinde probleme müdahale etmek ve çözüm getirmekle yükümlüdür. 

Villaların mutfak araç gereçleri tam donanımlı olup sadece blender vb ı ürünler bulunmamaktadır. Özel eşyalarınız dışında belki fotoğraf makineniz ve dizüstü bilgisayarınızı veya ipodunuzu yada plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz. Bazı evlerimizde plaj havlusu da verilmektedir. Ayrıca bazı evlerimizin  mutfak ekipmanları standartların üzerinde daha donanımlı olabilmektedir. Bu durum ev sahibinin insiyatifin de olan bir durumdur.

Depozito, eve girişlerde ev kontrolü yapıldıktan sonra ev sahibi veya görevli tarafından teslim alınan bir ücrettir. Tatiliniz bitimin de evden ayrılmadan önce ev sahibi veya görevli kimse evi kontrol eder, herhangi bir hasar olmadığı sürece bu ücret size çıkışta aynen iade edilir.

Hasar depozitosu; Villa/Daire kiralama süresi boyunca villa ve içindeki eşyalarda oluşabilecek muhtemel zararlar için geçici olarak rezervasyon başlangıcında villa sahibine nakit olarak verilir, villada herhangi bir hasar ve zayi oluşmamışsa rezervasyon bitiminde iade edilir. Depozitonun iade edilmiş olması ya da hasarın talep edilmemiş olması, villa sahibinin daha sonra tespit ettiği hasarların müşteriden talep etmeyeceği anlamına gelmez. Villaya girişte depozito alınmasa bile villada hasar oluşmuşsa villa sahibi hasarın tazmini isteyebilir. Villamnet Depozito ile ilgili hiçbir ihtilafta taraf ve sorumlu değildir. Konu müşteri ve villa sahibi arasındadır.

Tatil süresince siz ve sevdiklerinizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Villa/ Daire lerimizin bazıları site içerisinde,  bazılarında ise güvenlik ve ya kamera sistemi bulunmaktadır. Sizler yine de her  olasılığı göz önünde tutarak, dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz. Tatil süresince yatmadan önce kapı ve pencerelerin kapalı tutulması ve tatil bitiminde bölgeden ayrılmadan önce, kaldığınız evin tamamen güvenli halde bırakılarak teslim edilmesi önemlidir. Özellikle havuz başında iken çocukların güvenliği ebeveynlerin sorumluluğu altındadır. Çocuklar kesinlikle havuz başında yalnız bırakılmamalı, gerekli uyarılar yapılmalı ve gözetim altında tutulmalıdır. Villa/ Daire nize girerken genel kontrol yapmanızı tavsiye ederiz. Eviniz de örneğin elektrik prizlerinin kırık ya da hasarlı olması, çıplak kablo bulunması gibi sorunlar da mutlaka ilgili ev sahibinizi ya da evin sorumlusunu bilgilendiriniz. Sorunun çözümü konusunda sizlere yardımcı olacaklardır. Yine aynı şekilde içeride kırık ya da hasarlı eşya olması durumunda mutlaka yetkili kişileri bilgilendiriniz. Ulaşamamanız halinde bizlere de bilgi verebilirsiniz.

Villa/ Daire lerimizin hiçbirisin de kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. hizmetimiz bulunmamaktadır. Kiralamış olduğunuz evler de yiyecek, içecek, tüketilebilir ürünler vs de mevcut değildir. Bunları siz misafirlerimizin temin etmesi gerekmektedir. Evlerimizin mutfak bölümü yemek yapmaya elverişli şekilde dizayn edilmiş olup, gerekli araç-gereçler mevcuttur.

Asgari konaklama süresi her villa/daire için farklı dönemler de  değişiklik göstermektedir. Yüksek sezon olarak ifade edilen bayram tatilleri ile temmuz ve ağustos ayların da asgari kiralama süresi 7(yedi) gündür. Fakat bazı villa/daire kiralamaların da 5 (beş) gün olarak da değişebilmektedir. 5 günden daha az süreli konaklamalar da ilave temizlik ücreti tahsil edilir.

Birçok villa ve dairemize evcil hayvan alınmamakla birlikte, evcil hayvana müsaade eden villalarımız da vardır. Bu durumu villa detay kısmın dan veya bizle irtibata geçerek teyid edebilirsiniz. Evcil hayvan tarafından villaya bir hasar verilmemişse villa sahibi bu zararın tazmin haklarını saklı tutar.

Villa/Daire lerde, bazı ev sahiplerinin isteği doğrultusunda elektrik/su kullanımı tatil sonunda ayrıca ücretlendirilebilmektedir. Bu hesaplama aşaması şu şekildedir; Evinize girişte sayaç okunur ve kayıt altına alınır, siz sadece kullandığınız dönemdeki elektrik/su kullanımından sorumlu tutulursunuz. Tatiliniz bittiğin de sayaç tekrar okunur ve çıkan fark bölgedeki elektrik dağıtım şirketinin veya belediyenin satış fiyatı üzerinden hesaplanır.

Haftalık kiralamalar da müşteri villaya girmeden önce detaylı temizlik yapılır. Nevresim takımları, havlular temizleri ile değiştirilir.  1 haftalık süre içindeki temizlikler ücrete tabidir. 2 hafta ve üzeri konaklamalar da haftada bir gün temizlik ücretsizdir. Villa da/ Daire lerde genelde sabun, tuvalet kağıdı, bulaşık-çamaşır detarjan vb. gibi kişisel ürünler bulunmamaktadır. Giriş yapmadan önce bunu yetkili kişiden öğrenebilir ve buna göre hazırlıklı gidebilirsiniz.

Doğa içerisin de konuma sahip olan villalarımızın böcek ve haşereler için düzenli olarak temizlenmekte ve ilaçlanmaktadır. Ancak doğa içerisin de konuma sahip olan bu tip evlerimiz de, merkezde yer alan villalara nazaran böcek vb. çıkma ihtimali daha yüksektir.

Evlerimizin giriş ve çıkış saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgi, size göndereceğimiz ön onay mailin de yer almaktadır. Evden çıkış saati ve diğer misafirin giriş saati aralığın da evlerimiz temizlenmektedir. Eğer giriş yapacağınız günden önceki gün, ev müsait ise ev sahibi ile görüşerek eve giriş saatlerin de esneklik sağlanabilir.

Havuz bakımı düzenli olarak, havuz bakım personeli tarafından günlük sabah veya akşam yapılmaktadır. Havuza girerken aşırı yağ kullanımı, elbise ile girilmesi vs nedenlerle oluşabilecek sorunları engelleme için bu hususlara dikkat edilmelidir. Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması yüksek maliyet ve zaman isteyen bir süreçtir. Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devirdaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve hijyen açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Havuz temizliği, sabah saatlerinde veya bazı evlerimiz de akşam saatlerin de ( bu size eve ilk girişte belirtilecektir) yapılmakta olup, her villanın belirli bir havuz temizliği zaman dilimi vardır ve bu saatler arasında olması zorunludur. Maalesef zamanını siz belirleyemiyorsunuz. Havuz kimyasalları havanın serin olduğu ve güneşin tam etkili olmadığı zamanlar da daha etkili olmasın dan dolayı zamanlama bu şekilde belirlenmiştir.

Villa/ Daire kiralama fiyatına günlük havuz ve bahçe bakımı, giriş temizliği, villa kişi kapasitesi kadar temiz çarşaf, havlu, pike takımları, girişte rehberlik hizmeti, 24 saat telefon desteği, wi-fi kullanımı ve aksi belirtilmediği sürece elektrik ve su tüketimi fiyata dahildir.

Siz tatil evinize gelmeden önce sizinle iletişimde bulunup, sözleşmede gönderdiğimiz villa adresinde veya ofis adresimiz de sizleri karşılayıp, eve gidilip size evin anahtar teslimi ise gerekli giriş prosedürlerini tamamladıktan sonra sizlere teslim edilir. Bazı evlerimiz de ise, evin sahibi de sizleri bizim aracılığımızla sizleri aynı şekilde karşılamaktadır. Bu süreçte  eve gelmeden önce sizinle irtibatta kalıp, Villamnet temsilcisi size nasıl iletişim kuracağınızı daha detaylı bilgi verecektir.

Transfer talebiniz olduğu takdirde temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bölgedeki güvenilir araç kiralama ve transfer firmalarına iletişim kurmanıza yardımcı olabiliriz.

Villa / Daire  de hem aile  hem arkadaş grubu konaklama yapabilmektedir.

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer kesin olarak Villanızı / Dairenizi değiştirmek isterseniz de, kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni Villa/ Daire nin parasının tamamını ödemek durumundasınız.

Evler de gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmeniz  durumun da yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak, önce müşteriye uyarı yapılacak fakat durum halen devam ediyorsa ikinci seferde ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Eğer çocuk sayısının fazlalığı gibi sebepler ile gürültülü olacağınızı düşünüyorsanız; bir ev seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden seçmeye özen gösteriniz.

Evlerin sigortalarının sorumluluğu tamamen ev sahiplerine aittir. Bu tip sigortalar (deprem, hırsızlık, yangın, su baskını vs.) yapılsa bile içinde geçici olarak konaklayanların zararları bu sigortalara tabii olmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için seyahate çıkmadan önce seyahatle ilgili özel sigortaları yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

Konaklayacak olduğunuz Villa / Daire farketmeksizin, her ev için size araç lazım olacaktır. Evlerin bulunduğu bölgeler küçük yerleşim yerleri olduğu için, toplu taşımalara mesafe konusunda zorluk yaşanabilmektedir. Sadece istediğiniz an taksi bulabilirsiniz. Hem çevrede gezilmesi ve görülmesi gereken yerler, market alışverişi, vs. ler için araç gerekli olmaktadır. Uçak ile gelecekseniz; Kalkan, Kaş, Fethiye, Dalyan ve Marmaris te bulunan evlere en yakın Havalimanı, Dalaman Havalimanı'dır.

Maalesef yolcu taşıma ruhsatımız bulunmadığı için size aracımızla hizmet verememekteyiz. Ulaşım için araç kiralamanız, transfer satın almanız veya taksi tutmanız gerekecektir.

Web sitemizin alt tarafında ''Hakkımızda'' bölümüne tıklayıp ulaşabilirsiniz. Orada, bizim vergi levhamız mevcut bulunmaktadır. Maliye Bakanlığı'ndan online olarak veya telefon yoluyla hakkımızda bilgi alabilirsiniz.

Kaldığınız ev içerisinde sigara ve tütün mamülleri nin kullanılması yasaktır. Kaldığınız evin balkon, bahçe, veranda gibi evin açık bölümlerin de  kullanmanız yasak değildir.  Sizden sonraki gelecek olan misafirimiz lerin bebekleri, alerjisi olanlar, kronik rahatsızlığı olanlar olduğu için siz misafirlerimizin de bu konuda  hassas davranmanızı rica ederiz.