Merak Ettikleriniz

Villa tatilinin en önemli özelliği, kısıtlamanın olmadığı, en özgür tatil şekli olmasıdır. Otellerdeki gibi herhangi bir kısıtlama olmaksızın, yemek ya da diğer aktivitelerin saatlerine uymadan, sıra beklemeden, istediğiniz şekil ve zamanda istediğinizi yapmak ya da istediğiniz yemeği yapıp, istediğiniz saatte yiyebilme özgürlüğüne sahip olmanızı sağlar. En önemlisi ise aileniz ya da  arkadaş grubunuzla başbaşa tatil yapabilme lüksü sunar. Villalarımızın hepsinde mobilya, beyaz eşya ve mutfak araç gereçleri tamdır. Genellikle tüm odalar klimalıdır. Bizim için önemli olan misafirlerimizin en az eşya ile evlerimize gelebilmelerini sağlamaktır. Bunun için; 2 yatak odalıdan 7 yatak odalıya kadar , çok  sayıda misafiri ağırlayabilecek villalarımız vardır. Özel havuzlu müstakil villalar ve ortak havuz paylaşan evler mevcut olup,  misafirlerimizin  her türlü gereksinimini sağlayacak eşyalar fazlasıyla bulunmaktadır.

Uygun Villa kiralama ile bu tatil size otel ve tatil köylerinden daha ucuza mal olacaktır. Özellikle kişi sayısı arttıkça kişi başına düşen masraf da azalır. Bu nedenle aileler ve kalabalık arkadaş gruplarının da son yıllarda sıkça villa kiraladıklarını gözlemlemekteyiz. Villa kiralamak isteyenler maliyetlerin otellere göre çok daha uygun olduğunu görebilirler. Villanızı istediğiniz özelliklerde tercih edebilir, aramaları buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Hem bu kadar çok avantaja sahip olup, hem de daha ekonomik fiyat sunması Villa kiralama yöntemini popülerleştirmiştir.

Önceliğiniz nedir?

Villa kiralarken önceliğiniz ve kriterlerinizi belirlemelisiniz. Sizin tatil anlayışınız nedir, nasıl bir tatilden hoşlanırsınız? Konfor ve rahatlık faktörünüz nedir?

Kriterlerinizi belirledikten sonra kişi sayısına göre villa seçimi yapabilirsiniz. Belirlediğiniz tatil planına göre, dilediğiniz şehir ve bölgede sunulan kiralık villa seçeneklerine bakarak, size hitap eden seçeneği değerlendirilebilir, keyif, konfor ve eğlenceli tatillerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapının teknik özellikleri, manzara, deniz ve doğal güzellikleri, seçim yapmanıza kolaylık sağlayacaktır. Villa kiralamada en çok dikkat edilmesi gereken konular; öncelikle villa size uygunmu, kişi sayınıza yeterli mi, ulaşım için araç gerekli mi, bölge olarak sizi tatmin edecek bir bölgede mi ..vs. Bu konularda bilgi alırsanız, villaya ulaştığınızda herhangi bir sürpriz veya beklenmedik bir durumla karşılaşmazsınız.

Öncelikle, rezervasyon yaptırmak istediğiniz villayı/apart ya da daireyi seçip  v, tarihlere de  karar vermişseniz,   sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri isteyerek  Ön Rezervasyon işleminizi yapıyoruz.  Bu süreçte Villamnet tarafından son kez tarih ve müsaitlik teyidi yapılıp, opsiyonumuzu misafirlerimize tanımlıyoruz.  Ön rezervasyon yapıldığı tarihten itibaren ; yakın tarihlerdeki rezervasyonlar için 1 iş günü, uzak tarihlerdeki rezervasyonlar 3 iş günü içerisinde toplam ödenecek ücretin en fazla % 35'i kadar tutar,   ön ödeme olarak Banka havalesi ya da  EFT  yolu ile şirket hesabına veya ev sahibi hesabına tarafınızca yatırılır. Geriye kalan tutar,  sözleşme yapıldıktan ve villa kontrolleri yapıldıktan sonra, villa teslimi aşamasında  peşin olarak alınır. Ön ödeme( Kapora) teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak(e-mail) Rezervasyon onayı gönderilmektedir. Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret,alınan kapora,kalan tutar, hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği, rezervasyon yaptırmak istediğiniz yerin açık adresi, kişi sayınız gibi bilgiler  ve Villa kiralama ile ilgili bilgilendirmeler belirtilmektedir. Ön ödeme yaptığınızda kiraladığınız yerin takviminden satışa kapatıldığını kontrol edebilirsiniz. Villa kiralamada kararsız kaldı iseniz, yardım, destek, görüş, öneri, tavsiye veya sorularınız olursa çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

Her evin ayrı bir kapasitesi vardır ve bu sayı evimizde konaklayabilecek maksimum kişi sayısını belirtmektedir. Yatak odalarındaki yataklar haricinde salonda veya yine yatak odasında çekyat, açılır-kapanır kanepe gibi herhangi bir yatma imkanı mevcut ise, bu kapasite de kişi sayısına eklenmiştir. Bu konuda ev sahiplerimiz de çok hassas olup kapasite aşımına izin verilmemektedir. Kişi sayısına 3 yaşından büyük çocuklar dahil edilmektedir. Ayrıca kısa süreli misafirlerinizi konaklama yaptırmadan tabi ki misafir edebilirsiniz. Tarafımıza bilgi vermeden konaklama yaptırmanız ve kapasite üstünde misafir konaklatmanız halinde maalesef sözleşmeniz iptal olacaktır.

Her villamızın içerisinde farklı farklı donanımlar mevcuttur. Bunun için lütfen web sayfamızda her bir ev için yer alan donanım kısmını inceleyiniz. Bu donanımlar tamamen ev sahiplerinin insiyatifinde olmakla beraber her evimizin mutfağında misafir sayısıyla orantılı olarak çatal, bıçak vb. bulunmaktadır.

Programımızdaki evler her müşteri girişinden önce ev sahibi veya temsilcimiz tarafından kontrol edilmektedir. Ancak yazlık yerlerde yer alan  bu evlerimizde teknik vb. sebeplerden dolayı arızalar çıkabilmektedir. Böyle durumlarda ev sahibi veya temsilcimiz 24 saat içerisinde probleme müdahale etmek ve çözüm getirmekle yükümlüdür. 

Villaların mutfak araç gereçleri tam donanımlı olup sadece blender vb ı ürünler bulunmamaktadır. Özel eşyalarınız dışında belki fotoğraf makineniz ve dizüstü bilgisayarınızı veya ipodunuzu yada plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz. Bazı evlerimizde plaj havlusu da verilmektedir. Ayrıca bazı evlerimizin  mutfak ekipmanları standartların üzerinde daha donanımlı olabilmektedir. Bu durum ev sahibinin insiyatifin de olan bir durumdur.

Depozito, eve girişlerde ev kontrolü yapıldıktan sonra ev sahibi veya görevli tarafından teslim alınan bir ücrettir. Tatiliniz bitiminde evden ayrılmadan önce ev sahibi veya görevli kimse evi kontrol eder, herhangi bir hasar olmadığı sürece bu ücret size çıkışta aynen iade edilir.

Hasar depozitosu; Villa/Daire kiralama süresi boyunca villa ve içindeki eşyalarda oluşabilecek muhtemel zararlar için,  geçici olarak,  rezervasyon başlangıcında villa sahibine nakit olarak verilir.  Villada herhangi bir hasar ve zayi oluşmamışsa rezervasyon bitiminde tarafınıza  iade edilir. Depozitonun iade edilmiş olması ya da hasarın talep edilmemiş olması, villa sahibinin daha sonra tespit ettiği hasarların müşteriden talep etmeyeceği anlamına gelmez. Villaya girişte depozito alınmasa bile villada hasar oluşmuşsa villa sahibi hasarın tazminini  isteyebilir.  Depozito ile konularda oluşacak  ihtilaflarda Villamnet   taraf ve sorumlu değildir. Konu müşteri ve villa sahibi arasındadır.

Tatil süresince siz ve sevdiklerinizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Villa/ Dairelerimizin bazıları site içerisinde,  bazılarında ise güvenlik ve/veya  kamera sistemi bulunmaktadır. Sizlere yine de her  olasılığı göz önünde tutarak, dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz. Tatil süresince yatmadan önce kapı ve pencerelerin kapalı tutulması ve tatil bitiminde bölgeden ayrılmadan önce, kaldığınız evin tamamen güvenli halde bırakılarak teslim edilmesi önemlidir. Özellikle havuz başında iken çocukların güvenliği ebeveynlerin sorumluluğu altındadır. Çocuklar kesinlikle havuz başında yalnız bırakılmamalı, gerekli uyarılar yapılmalı ve gözetim altında tutulmalıdır. Villa/ Dairenize girerken genel kontrol yapmanızı tavsiye ederiz. Evinizde örneğin elektrik prizlerinin kırık ya da hasarlı olması, çıplak kablo bulunması gibi sorunlarda mutlaka ilgili ev sahibinizi ya da evin sorumlusunu bilgilendiriniz. Sorunun çözümü konusunda sizlere en kısa sürede yardımcı olacaklardır. Yine aynı şekilde içeride kırık ya da hasarlı eşya olması durumunda mutlaka yetkili kişileri bilgilendiriniz. Ulaşamamanız halinde bizlere de bilgi verebilirsiniz.

Villa/ Dairelerimizin hiçbirinde kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. hizmetimiz bulunmamaktadır. Kiralamış olduğunuz evlerde yiyecek, içecek, tüketilebilir ürünler vs de mevcut değildir. Bunları siz misafirlerimizin kendileri temin etmesi gerekmektedir. Evlerimizin mutfak bölümü yemek yapmaya elverişli şekilde dizayn edilmiş olup, gerekli araç-gereçler mevcuttur.

Asgari konaklama süresi her villa/daire için farklı dönemlerde  değişiklik göstermektedir. Yüksek sezon olarak ifade edilen bayram tatilleri ile temmuz ve ağustos aylarında asgari kiralama süresi genelde 7(yedi) gündür. Fakat bazı villa/daire kiralamalarında minimum  5 (beş) gün olarak da kiralama yapılabilmektedir.  5 günden daha az süreli konaklamalarda ilave temizlik ücreti tahsil edilir.

Bazı villalarmıza evcil hayvan kabul edilmekle birlikte, bazı  villalarmızda evcil hayvana müsaade edilmemektedir. Bu durumu bizimle irtibata geçerek ya da  web sitemizde  villa detay kısmından  teyit edebilirsiniz. Evcil hayvan tarafından villaya bir hasar verilmesi durumunda  villa sahibinin bu zararın tazmin hakkı bulunmaktadır. 

Bazı Villa/Dairelerde, ev sahiplerinin isteği doğrultusunda elektrik/su kullanımı tatil sonunda ayrıca ücretlendirilebilmektedir. Bu hesaplama  yapılırken,  eve girişte sayaç okunur ve kayıt altına alınır. Tatiliniz bittiğinde sayaç tekrar okunur ve çıkan farka göre  bölgedeki elektrik dağıtım şirketinin veya belediyenin satış fiyatı üzerinden hesaplama yapılır. Böylelikle  siz sadece kullandığınız dönemdeki elektrik/su kullanımından sorumlu tutulursunuz.

Haftalık kiralamalarda müşteri villaya girmeden önce detaylı temizlik yapılmaktadır.  Nevresim takımları, havlular temizleri ile değiştirilir.  1 haftalık süre içindeki ara temizlik istenirse ücrete tabidir. 2 hafta ve üzeri konaklamalarda haftada bir gün temizlik ücretsizdir. Villada/ Dairelerde  sabun, tuvalet kağıdı, bulaşık-çamaşır detarjanı vb. gibi  ürünler bulunmayabilir. Giriş yapmadan önce bunu yetkili kişiden öğrenmenizi ve buna göre hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz. 

Doğa içerisinde konuma sahip olan villalarımızın böcek ve haşerelere karşı  düzenli olarak temizliği  ve ilaçlaması yapılmaktadır.  Ancak, her ne kadar ilaçlama yapılsa da,  doğa içerisinde konuma sahip olan  evlerimizde, böcek , haşere vb. çıkma ihtimali  bulunmaktadır. 

Evlerimizin giriş ve çıkış saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Bu bilgi, size göndereceğimiz ön onay mailinde yer almaktadır. Evden çıkış saati ile  diğer misafirin giriş saati aralığında evlerimiz temizlenmektedir.  Giriş yapacağınız günden bir gün önce  önce ev sahibi ile görüşerek , evin  müsait olması durumunda   giriş saatinde  esneklik sağlanabilir.

Havuz bakımı düzenli olarak, havuz bakım personeli tarafından günlük sabah veya akşam yapılmaktadır. Havuza girerken aşırı yağ kullanımı, elbise ile girilmesi vs nedenlerle oluşabilecek sorunları engelleme için bu hususlara dikkat edilmelidir. Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması yüksek maliyet ve zaman isteyen bir süreçtir. Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devirdaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve hijyen açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Havuz temizliği sabah saatlerinde veya bazı evlerimizde akşam saatlerinde ( eve ilk girişte bu bilgi size verilecektir.) yapılmakta olup, her villanın belirli bir havuz temizliği zaman dilimi vardır ve bu saatler arasında olması gerekmektedir.  Havuz kimyasalları havanın serin olduğu veya güneşin çok güçlü olmadığı zamanlarda daha etkili olmasından dolayı zamanlama bu şekilde belirlenmiş olup, bu nedenle zamanın belirlenmesi müşteri inisiyatifinde değildir. 

Villa/ Daire kiralama fiyatına günlük havuz ve bahçe bakımı, giriş temizliği, villa kişi kapasitesi kadar temiz çarşaf, havlu, pike takımları, girişte rehberlik hizmeti, 24 saat telefon desteği, wi-fi kullanımı ve aksi belirtilmediği sürece elektrik ve su tüketimi  dahildir.

Siz tatil evinize gelmeden önce sizinle iletişim kurup, sözleşmede belirttiğimiz villa adresinde buluşuyoruz  veya ofisimizde sizleri karşılayarak eve kadar sizlere eşlik ediyoruz. Bazı evlerde ise karşılama, bizim aracılığımız ile ev sahibi tarafından yapılmaktadır. Evin anahtar teslimi , gerekli giriş prosedürleri tamamlandıktan sonra villada/evde  yapılmaktadır.  

Transfer talebiniz olduğu takdirde temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Bölgedeki güvenilir araç kiralama ve transfer şirketleriyle  iletişim kurmanıza yardımcı olabiliriz.

Villa / Dairede  aile  olarak,  arkadaş grubu olarak , ya da tek olarak  konaklama yapabilirsiniz. 

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer kesin olarak Villanızı / Dairenizi değiştirmek isterseniz de, kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni Villa/ Dairenin parasının tamamını ödemek durumundasınız.

Evlerde gürültü yapılarak  çevrenin  rahatsız edilmesi  durumunda şikayet olursa, bu evden çıkarma sebebidir. Şikayet durumunda önce müşteriye uyarı yapılır,  fakat durum halen devam ederse  ev sahibinin müşteriyi evden çıkarma hakkı doğacaktır. Eğer çocuk sayısının fazlalığı gibi sebeplerle gürültülü olacağını  ve şikayet  alma ihtimali olabileceğini  düşünüyorsanız,  ev seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden yapmanızı tavsiye ederiz.

Evlerin sigortalarının sorumluluğu tamamen ev sahiplerine aittir. Bu tip sigortalar (deprem, hırsızlık, yangın, su baskını vs.) yapılsa bile içinde geçici olarak konaklayanların zararları bu sigortalara tabii olmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için seyahate çıkmadan önce seyahatle ilgili özel sigortaları yaptırmanızı  tavsiye ederiz.

Konaklayacak olduğunuz Villa / Daire farketmeksizin, her ev için araca ihtiyacınız olacaktır. Evlerin bulunduğu bölgeler küçük yerleşim yerleri olduğu için, toplu taşımalara mesafe konusunda zorluk yaşanabilmektedir. İstediğiniz an taksi bulma imkanınız vardır. Hem çevrede gezilmesi ve görülmesi gereken yerler, hem de market alışverişi, vs. ihtiyaçlarınız için araç gerekli olmaktadır. Uçak ile gelecekseniz, Kalkan, Kaş, Fethiye, Dalyan ve Marmaris' te bulunan evlere en yakın Havalimanı, Dalaman Havalimanı'dır.

Maalesef yolcu taşıma ruhsatımız bulunmadığı için size aracımızla hizmet verememekteyiz. Ulaşım için araç kiralamanız, transfer satın almanız veya taksi tutmanız gerekecektir.

Web sitemizin alt kısmında  ''Hakkımızda'' bölümüne tıklayarak vergi levhamıza  ulaşabilirsiniz. Ayrıca Maliye Bakanlığı'ndan online olarak veya telefon yoluyla hakkımızda bilgi alabilirsiniz.

Kaldığınız ev içerisinde sigara ve tütün mamüllerinin kullanılması yasaktır.  Evin balkon, bahçe, veranda gibi  açık bölümlerinde  kullanmanız yasak değildir.  Sizden sonra gelecek olan misafirlerimizin  bebekleri olabileceği, alerjisi olanlar, kronik rahatsızlığı olanlar olabileceği  için siz misafirlerimizin  bu konuda  hassas davranmanızı rica ederiz.