Kiralama, İptal Şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

 1. Bu sözleşmede bundan böyle villayı/apartı/daireyi kiralayan ‘’Kiracı’’, Villayı/apartı/daireyi kiraya veren ise ‘’Villamnet’’ olarak anılacaktır.

 2. Bu sözleşme, Kiracı ve Villamnet arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirlenmiş bir süre için www.villamnet.com isimli internet, yurtiçi ve yurt dışındaki iş ortaklarına ait pazarlama kanallarında listelenmiş olan herhangi bir villa/apart veya dairenin kiralanması için yapılmıştır.

 3. Rezervasyonun gerçekleşmesi için toplam kira bedelinin %20 veya %30’u ön ödeme(Kaparo) olarak alınır. Ön ödeme gerçekleştikten sonra rezervasyon ile ilgili bilgiler Kiracıya/müşteriye mail yolu ile gönderilir. Ön ödemenin gerçekleşmesi ile kiracı bu sözleşmedeki koşulları kabul etmiş olur. Kiracı kalan ödemeyi ilgili Villaya/aparta/daire ye giriş yaparken Nakit/havale ödemekle yükümlüdür.

 4. Kiracı giriş yaptıktan sonra, mücbir sebepler haricinde herhangi bir sebepten dolayı çıkış yapmak isterse veya çıkış yaparsa ücret iadesi yapılmaz. Kiracı, kendi isteği doğrultusunda veya kendisinden kaynaklanan bir sebepten dolayı villa/apart/daireden erken çıkarsa, toplam kiralama tutarının tamamını ödemekle yükümlüdür, hiçbir şekilde kısmen veya tamamen geriye ödeme iadesi talep edemez.

 5. Villa/apart/daire sahibi yada Villamnet tarafından Rezervasyon iptali gerçekleşirse; Villamnet Kiracının yatırmış olduğu ön ödemenin tamamını iade etmekle yükümlüdür.

 6. Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı(EFT ile, veya Havale ile, veya Peşin olarak, veya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Zira bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza nakit olarak ödemeniz gerekmektedir. Kiracı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kiracının iptal bildirisini Villamnet’e yazılı olarak yapılması sorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında Villamnet, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden kiracıdan belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar şu şekilde tespit edilmiştir.

İptal Koşulları;

 1. Rezervasyon için gönderilen ödemenin kesinlikle iadesi yoktur.

 2. Seyahat başlangıcından önceki 30. Güne kadar olursa, kiracı toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 16 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50’si kiracıdan tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 15 gün önce gerçekleşir veya eve giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı kiracıdan tahsil edilir. Kiracının kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını Villamnet’e ödemesi durumunda(EFT ile veya havale ile veya peşin olarak)ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuzbeşi) yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmış beş) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i(yüzde otuz beşi) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daire ye giriş yapmaz iseniz  ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz ise ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez. Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun Villamnet tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda kiracıya bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa kiracıya önerilecektir. Müşterinin onaylamaması durumunda ve ‘mücbir sebepler’ maddesine girmeyen durumlar da, alınan para müşteriye iade edilecektir.

 3. MÜCBİR SEBEPLER; Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLAMNET hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, engellemesi mümkün olmayan, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir. Müşteri ise, VİLLAMNET’e mail iletişim yolu ile iptalini gerçekleştirebilir.

 4. Villamnet, Villa/apart/daire sahipleri ve kiracılar arasında aracılık yapan bir internet sitesidir ve kiralanan villa/apart/daire ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklardan(kaza, hastalık, yangın, hırsızlık, ölüm, boğulma, gezi, alışveriş, yiyecek, eğlence, ulaşım, seyahat,) kaynaklı VİLLAMNET ve Ev Sahibi sorumluluk kabul etmez ve bütün sorumluluk villa/apart/daire de konaklayan kiracı ya aittir. Villamnet, Kiracıdan gelen şikayetleri en hızlı şekilde ilgili kişilere aktarmak ile sorumludur.

 5. EVCİL HAYVAN konaklaması yasak olan villalarda, habersiz, izinsiz şekilde villa içerisine alınırsa, ev sahibi depozitodan kesinti yapabilmektedir, Ya da Villada gelen kişilerin konaklamasına izin vermeyebilir. İlgili ilanın metin yazısında EVCİL HAYVAN YASAKTIR ibaresi kullanılmasına gerek yok, EVCİL HAYVAN kabul eden villalarımız da ‘’ EVCİL HAYVAN KABUL EDİLMEKTEDİR’’ ibaresi bulunmaktadır.

 6. Girişte 2.000 TL arasında hasar depozitosu alınıp; bir hasar oluşmaması ve evin temiz bir şekilde bırakılması durumunda çıkışta iade edilir; çıkışta bir hasar oluştuğu tespit edilirse bu hasar depozitodan tahsil edilip, kalan miktar Kiracıya iade edilir; depozito bu hasarı karşılamaya yetmiyor ise kalan miktar kiracıdan o an nakit olarak tahsil edilir.

 7. Kiralanan villada, kiracı tarafından verilen zararda tamirat gerektiren bir durum oluşursa, kiracı hemen kiralamış olduğu turizm acentesine 0252 612 07 35 numaralı telefonla veya Villamnet ofisine gelerek en kısa zamanda haber vermeye mecburdur. Zararın tamamını karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

 8. Kiracılar kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden kaçınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı(silah, uyuşturucu, fuhuş, her türlü kaçakçılık vs.) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında Villamnet’in derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye etme hakkı saklıdır.

Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan Villamnet ve Ev Sahibi sorumlu tutulamaz. Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanamayacağı teminat altına almaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır.

 1. Kiralanmak istenen villa/apart/dairenin web sitemizdeki detay sayfasında belirtilen kişi kapasitesinden daha fazla kişinin konaklamasına izin verilmez; belirtilen kişi sayısından fazla kişi olması durumunda villa/apart/daire sahibi bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkına sahiptir. Konaklayacak kişi sayısına 3 yaşından büyük olan her çocuk dahil edilir ve sayı buna göre hesaplanır.

 2. Kiralanan villa/apart/dairenin evcil hayvan bulunmasına ve sigara içilmesine izin verilmez. Sigara Villa/Daire/Apartın balkon, bahçe veya veranda kısmında, taşınmazın dış alanlarında içilebilir.

 3. Villada yaşam esnasında çöplerinizi konteynere atmanızı, çöp poşetinin bağlanılmasını rica ediyoruz. Açıkta kalan her çöp için böcek, sinek gibi haşereler sizleri de rahatsız edecektir.

 4. Kiralanan villa/apart/dairenin temizliği yapılmış olarak temiz teslim edilecektir. Villa/daire/apartta kalan kiracı, tatil boyunca villa/apart/daire içerisinde temizlik istenirse, tekstil takımı istenirse ekstra olarak her temizlik için ve tekstil değişimi için 1.000tl-5.000tl arası temizlik ücreti ödemeyi kabul eder.

 5. Kiracı 678 sayılı kanun hükmünde kararname, 22 Kasım 2016 tarihli ve 29896 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Kimlik Bildirme Kanununa göre; villaya/aparta/daire ye girişlerden önce villada/daire de/apartta konaklayacak tüm kişilerin kimliklerini(Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) firma yetkilisine veya firmanın belirlediği kişi veya kişilere bildirmekle yükümlüdür.

 6. Villaya/daireye/aparta giriş saati en erken 16:00, çıkış saati en geç 10:00 dur. Arada kalan 6 saatlik zaman dilimi temizlik için ayrılmıştır.

 7. Kiracılar kiralama süresince çevreyi rahatsız edecek veya suç teşkil eden davranışlarda bulunması durumunda Villamnet, Kiracıların rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir ve ücret iadesi yapılmaz.

 8. Kiralanan villa/apart/daire ile ilgili yol, coğrafi konum, dekorasyon ve kullanılan malzeme ile ilgili oluşabilecek memnuniyetsizlik ve problemlerden Villamnet sorumlu değildir.

 9. Villamnet’in verdiği coğrafi konum verileri yaklaşık verilerdir.

 10. Mülkün yapımında kullanılan veya sunduğu olanaklardan kaynaklı yaşanabilecek kazalardan, problemlerden, ölümlerden; ayrıca böcek ısırması, zehirlenme, alerji gibi sağlık problemlerinden Ev sahibi ve Villamnet sorumlu değildir.

 11. Villamnet ile ilgili internet sitesinde var olan resimlerdeki renk, büyüklük, küçüklük veya bazı dekorasyon ürünlerinin değiştirilmesi sonucu rezervasyon iptali söz konusu değildir.

 12. Kiralanan konuttan kaynaklanan ve tamiri mümkün olmayan arızalarda ise konutta konaklanamayan gün sayısı hesaplanarak ödeme yapılır, konaklanan gün ücreti iade edilmez.

 13. Villa/Daire/Apartta konaklayan misafir, evin anahtarını içeride unutması ya da kaybetmesi durumunda, çilingir ve bundan dolayı doğabilecek diğer masraflar kiracıya aittir.

 14. Kiracı havuz ve bahçeyi itinalı bir şekilde temiz kullanacağını, gereksiz klima kullanımı ve elektrik sarfiyatı yapmayacağını kabul eder. Havuz ve bahçenin bakımı, Mülk Sahibi tarafından karşılanacak olduğundan su giderleri için herhangi bir ödeme yapmayacaktır. Elektrik ve su kullanımı fiyata dahildir. Havuz derinlikleri girişte ev sahibi tarafından tüketiciye bildirilmiş olup yüzme bilmeyenlerin ya da küçüklerin havuza girmeleri kesinlikle tehlikeli ve yasaktır. Bu kurala riayet edilmemesinden yaşanabilecek olan olumsuz herhangi bir durumdan acente ve ev sahibi sorumlu değildir.

 15. Kiracı kiraladığı villaya/daireye/aparta taahhüt ettiği giriş yapmak ve kalan ödemesini teslim etmek zorundadır; Kiracı rezervasyon süresi içerisinde farklı bir tarihte giriş yapmak isterse, kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyonun asıl başlangıç gününde ödemekle yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda Villamnet yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

 16. Kiracı, rezervasyon yapmış olduğu villa/ apart/ Dairede , ilerleyen süreçte rezervasyonda değişiklik yapma durumunda veya rezervasyon yaptıktan hemen sonra iptal etmek isterse, ödediği ön ödemeden %10 bir kesinti uygulanacaktır.

 17. Mülk içerisindeki eşyaların itinalı bir şekilde kullanılması, tekstil malzemelerinin ait olduğu yerlerde kullanılması rica olunur. Özellikle banyo ve duş havlularının havuzda kullanılmaması ve villa dışına götürülmesi yasaktır.

 18. Kiracı; tatil konutunu, eklentilerini, bütünleyici parça niteliğindeki eşyaları özenli ve temiz bir şekilde kullanmak ve teslim anında da temiz, sağlam bir şekilde iade etmekle yükümlüdür. Konut içinde herhangi bir alanın kırılması, sökülmesi, yerinin değiştirilmesi, yetkili servis harici tamirat yapılması gibi durumlarda kiralayan tarafından temizlik ücreti kiracıdan alınan depozito miktarı içerisinden ödenir. Bu ücretin yetmemesi durumunda ise ilave ücret talep edilecektir.

 19. Kiracı, tatil konutunda bulunduracağı kıymetli evrakların, değerli eşyaların ve paraların güvenliğinden bizzat kendisi sorumludur. Birçok villada misafirlerden gelen istekler doğrultusunda güvenlik kamerası bulunmamaktadır.

 20. Kiracı, kiralamış olduğu villayı günlük veya haftalık kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villayı/daireyi/apartı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz, devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz. Villamnet’ten izinsiz şekilde, dışarıdan konaklamak veya misafirlik amaçlı kimse kabul edemez, sadece villada/dairede/apartta konaklayacak kişiler tablosunda isimleri bahsi geçen kişiler villada bulunabilir. Kiracı belirttiği kişiler haricindeki kişilerin villada/dairede/apartta kalmasına veya konaklamasına müsaade edemez. Kiracı bu şartlara uymadığı takdirde villayı/daireyi/apartı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu takdirde yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz, villayı/ daireyi/apartı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir.

 21. Servis sağlayıcılarından (İnternet, Elektrik, Su v.b.) kaynaklanan kesintilerde firmamız yada ev sahipleri sorumlu değildir.

 22. Kiracı, T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI’NIN 27.11.2014 tarih ve Resmi Gazete 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in Cayma Hakkının İstisnaları başlıklı 15/g maddesi gereğince, hiçbir şekilde cayma hakkını kullanamaz.

 23. Herhangi bir villa/daire/apart için rezervasyon yaptıran kiracı yukarıdaki şart ve koşulları tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bu şart ve koşullara aykırı bir davranış halinde Villamnet rezervasyonu tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkına sahiptir.

 24. Ayrılabilirlilik: Sözleşme’ sine esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve sözleşmenin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir.

 25. Bu sözleşme ile ilgili konular da ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar da Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

 26. SÖZLEŞMENİN İMZALANMASI
 • Kiracı, sözleşmeyi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder.

 • Kiracı, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler.

 • Kiracı, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder.

 • Villamnet ve Kiracı, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

 

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. borçlar kanununun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık  ve içerik denetimi kiracı tarafından yapılmıştır. İş bu sözleşme hükümlerinden hiçbiri işbu sözleşmenin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. İş bu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir. 


KİRALAYAN                                                                            KİRACI  

 

FİRMA ADI : VİLLAMNET TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ

VERGİ NUMARASI : 9251211185

TÜRSAB BELGE NO : 17002

TÜRSAB ÜNVANI : FEORE TRAVEL AGENCY

ADRES : TUZLA MAHALLESİ SADİ BERKMAN CADDESİ NO:44/B FETHİYE/MUĞLA